KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11755638
*
nr 1175 5638
Göte Long
(1914-1993), Sverige
Oljemålning, Göte Long (f. 1914), Sverige. Komposition. Olja på duk, 52x81 cm
Göte Long, svensk bildkonstnär född i Karlskrona 1914, död 1993 .
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 april 2018
kl 19:49:35
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/4 00:43:28
1
150 kr
16/4 12:58:24
2
300 kr
16/4 19:33:58
1
500 kr
16/4 19:36:50
2
600 kr
16/4 19:40:20
1
800 kr
16/4 19:44:13
2
800 kr
16/4 19:44:13
1
800 kr (Budbetjänt)
16/4 19:44:35
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Göte Long
Göte Long, svensk bildkonstnär född i Karlskrona 1914, död 1993 .
Läs mer om Göte Long
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: göte long komposition olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:05
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:30
*
Göte Long
Göte Long, svensk bildkonstnär född i Karlskrona 1914, död 1993 .
Läs om budbetjänten
Läs mer om Göte Long
nr 1175 5638
Göte Long
(1914-1993), Sverige
Oljemålning, Göte Long (f. 1914), Sverige. Komposition. Olja på duk, 52x81 cm
Göte Long, svensk bildkonstnär född i Karlskrona 1914, död 1993 .
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 april 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/4 00:43:28 | 1 | 150 kr |
16/4 12:58:24 | 2 | 300 kr |
16/4 19:33:58 | 1 | 500 kr |
16/4 19:36:50 | 2 | 600 kr |
16/4 19:40:20 | 1 | 800 kr |
16/4 19:44:13 | 2 | 800 kr |
16/4 19:44:13 | 1 | 800 kr (Budbetjänt) |
16/4 19:44:35 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Göte Long
Göte Long, svensk bildkonstnär född i Karlskrona 1914, död 1993 .Läs mer om Göte Long
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: göte long komposition olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11 -
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:05 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:30